HomeArchive by Category "اخبار ایستاتگ"
Posted in اخبار ایستاتگ

آغاز فروش لوازم جانبی موبایل در بورسیکا

فروشگاه اینترنتی بورسیکا (Boorsika.com) که با شعار تجربۀ خوب خرید فصل تازه ای را در فرهنگ سازی خرید آنلاین در فضای کسب و کارهای اینترنتی ایران شروع کرده است به تازگی قدم به بازار جذاب لوازم جانبی موبایل گذاشته است.
لوازم جانبی موبایل به سبب تنوع، جذابیتهای زیاد، بازار گسترده و نیاز رو به تزادیدی که دارد می تواند میدان خوبی برای استارتاپ های حوزه دیجیتال محسوب شود.

Posted in اخبار ایستاتگ

سلامی دوباره با ایستاتگ به وب فارسی

بیش از چهار سال پیش ایستاتگ با هدف گسترش سیستمهای مدیریت محتوای فارسی پا به عرصه ی دنیای متن باز وب گذاشت. ایستاتگ خیلی زود به سبب نوآوریها و خدمات رایگانی که داشت مورد استقبال گسترش دهندگان سیستمهای مدیریت محتوای وردپرس، جوملا و دروپال قرار گرفت ولی متاسفانه در ابتدای سال ۹۱ بدلیل مشکلات گریزناپذیری که برای مدیریت ایستاتگ بوجود آمد روند ادامه کار متوقف شد و عملا ایستاتگ از حرکت رو به جلوی خود باز ماند. هرچند در تمامی این سه سال و نیم ایستاتگ و آرشیو گرانبهایش در دسترس کاربران عزیز قرار داشت و امکان استفاده از قالبها و آموزشهای قدیمی ایستاتگ پابرجا بود. اینک به لطف خدا مشکلات گذشته بسیار کمتر شده است و امید دارم تا بتوانم از نو ایستاتگ را با توان و انرژی مضاعفی به جامعه وب فارسی عرضه کنم.

Posted in اخبار ایستاتگ, جوملا

پشتیبانی از جوملا 2.5 فارسی در ایستاتگ

با انتشار جوملا 2.5 و شروع ارائه ی نسخه فارسی آن از سوی توسعه دهندگان جوملا فارسی در ایران، ایستاتگ هم بعنوان یکی از فعالان عرصه ی جوملا در وب فارسی تصمیم گرفت تا همگام با این موج جهانی، پشتیبانی از نسخه های گذشته را متوقف کند و نسخه های بعدی محصولات و آموزشهای خود را منطبق بر جوملا 2.5 منتشر سازد. امیدواریم که همچنان به قدر وسعت خویش منبع معتبری برای شما جهت ارائه ی قالب، افزونه و آموزش جوملا فارسی باشیم.

Posted in اخبار ایستاتگ

راه اندازی فروشگاه قالب ایستاتگ

پیشرفت هر سایتی بی شک اولین ارمغانش رضایت و خشنودی مدیران و گردانندگان آن است، اما شاید باور این جمله سخت باشد که برای من مساله اینطور نبوده است. هنوز چهار ماه از راه اندازی ایستاتگ به عنوان مرجع قالب و افزونه جوملا، وردپرس و دروپال نگذشته است که این سایت جایگاه خودش را در بین دوستداران گسترش فرهنگ متن باز پیدا کرده است. اما از دیگر سو، خیل کپی کاران و سارقان اینترنتی به سوی قالبهای ایستاتگ روانه شد و هر روز شاهد تغییر کپی رایت ایستاتگ، فروش قالبهای ایستاتگ به افراد و سازمانهای ناآگاه به قیمتهای بسیار گزاف و… هستم و راستش را بخواهید این بی مهری ها بدجور دل آزرده ام کرده است.
چاره را فقط در این دیدم که قالبها را حداقل برای زحمتی که می برد از طریق فروشگاه قالب ایستاتگ به فروش برسانم. قیمتها را سعی کرده ام فقط در حد حذف کپی رایت تنظیم کنم و نخواسته ام تا از این طریق سودی عایدم شود.
البته کماکان روند قبلی را جهت ارائه ی خدمات رایگان ارئه خواهم داد و هنوز هم وبسایت های مفید با رعایت کپی رایت ایستاتگ می توانند با من تماس بگیرند و قالب و خدمات مشاوره ای رایگان داشته باشند.
فروشگاه ایستاتگ را می توانید در آدرس shop.istatag.com مشاهده کنید.

Posted in اخبار ایستاتگ

سایتهایی زیباتر بدون اينترنت اکسپلورر 6 با قالبهای ایستاتگ

یکی از بزرگترین آرزوهای من در وب فارسی، نابودی کامل اینترنت اکسپلورر 6 است. مرورگری که سال 2001 با نسخه ی ویندوز XP به بازار فناوری اطلاعات آمد و دیکتاتوری سنگین خودش را تا همین چند وقت پیش هم کماکان حفظ کرده بود. حضوری که به سبب سیستم عامل مایکروسافت در کامپیوتر کاربران اجباری بود و به ناچار، وبگردی با این مرورگر انجام می گرفت.
مایکروسافت در گزارشی که سال 2011 تهیه شده بود رسما اعلام کرد که شمارش معکوس برای مرگ اینترنت اکسپلورر 6 را آغاز کرده است ولی هنوز هم حدود 12 درصد کاربران جهان از آن استفاده می کنند. البته این گزارش به ایران نپرداخته است اما فعالان عرصه ی وب در کشورمان حرف مرا به نوعی تصدیق خواهند کرد که هنوز هم بسیاری از کاربران ایرانی از این نسخه مرورگر برای وب گردی استفاده می کنند.